Online Disk - Yedekleme

Online Disk Paketleri

Online Disk hizmeti ile size ayrılan özel alanda sunucunuzun yedeklerini barındırabilir ve olası bir problem durumunda yedeklerinizden geri yükleme yaparak kesintiyi minimuma indirebilirsiniz.

OD Small

Alan GB100
Transfer GB1.000

OD Medium

Alan GB250
Transfer GB2.500

OD Large

Alan GB500
Transfer GB5.000

OD XLarge

Alan GB1.000
Transfer GB10.000

** Paketteki en uygun fiyatı gösterir.

Paketlerin Ortak Özellikleri ve Ödeme Seçenekleri

Online Disk Genel Bakış

Online Disk (Yedekleme), sunucunun belli periyotlarda yedeklenmesi ve bunun güvenli olarak yedekli sunucular üzerinde barındırılması hizmetidir. Bu hizmet dahilinde size ayrılan özel alanda sunucunuzun yedeklerini barındırabilir ve böylelikle güvenli bir şekilde hizmet vermeye devam edebilirsiniz. Olası bir problem durumunda yedeklerinizden geri yükleme yaparak kesintiyi minimuma indirebilirsiniz. Eğer NARWEB'in sunucu yönetim hizmetinden faydalanıyorsanız, sunucunuzda oluşacak herhangi bir problemde teknik ekibimiz yedeklerden sisteminizi anında geri yüklemektedir. Böylelikle ekstra bir işlem yapmanıza gerek kalmayacak, içiniz rahat olacaktır.

Hizmet İçeriği
Kimler için uygundur?

Kurumsal ve kesintilere hassas olan projeler için yedekleme hizmeti kaçınılmazdır. Kesinti konusunda hassas olan projelerin birkaç dakika bile kapalı kalması düşünülemez. Yedekleme sistemi ile projenin devamlılığı garantilenmiş olur. Bu hizmeti kullanmayan sistemlerde eski verileri kurtarmak için harcanan para ve zaman kimi zaman o projenin tamamen yok olmasına neden olabilecek büyüklüktedir. Ayrıca firma veya girişimci olarak kaybedilecek prestijin tekrar kazanılması oldukça zor ve oluşturulacak bir başka projede insanların size bakış açısı çok daha farklı olacaktır. Özetle yedekleme, internette yayın yapan tüm siteler için ilk ve öncelikli olarak düşünülmesi gereken adımlardan biridir. Yapılacak yedeklemenin sürekli ve düzenli olması da oldukça önemlidir.

Sistemin getirdiği kolaylıklar

Sunucuda oluşabilecek donanımsal veya yazılımsal problemlerde düzenli periyotlarda alınan yedekler ile site(leri)nizi tekrar kaldığı yerden yayına döndürebilme ve site(leri)nizin geriye dönük arşiv halinde tutulma imkanı. Site(leri)nizin kapalı kalma sürelerinin minimuma indirilmesi. Kullanıcı hesaplarının bulunduğu ve sürekli dinamik içeriğin oluştuğu sitelerde veri kayıplarının minimuma inmesi sağlanır.