Sunucu Yönetimi

Sunucu Yönetimi

Sunucu yönetimi, genel anlamı ile sunucu üzerinde çalışan servislerin ve yazılımların sürekli kontrol altında tutularak gerekli hallerde müdahale edilmesi, güncellemelerin takibi-uygulanması ve sunucunun doğru biçimde çalışmasının sağlanması hizmetidir. Buna ek olarak sunucuda oluşacak herhangi bir yazılım sorununda danışmanlık hizmeti de kapsam dahilindedir.

Managed VDS

Managed Dedicated

Managed CoLocation

Sunucu yönetimini Hizmetlerim bölümünden ilgili hizmete ait (VDS, Dedicated veya CoLocation) detay sayfasını ziyaret ederek satın alabilirsiniz.

Hizmet içeriği

Kimler için uygundur?

Kişisel site veya sitelerini kendi sunucusu üzerinden yayınlamak isteyen fakat sunucu yönetimi ve teknik konularda yeterince bilgi sahibi olmayan, bu işlemler ile ilgilenmek istemeyen ya da şirket bünyesinde ek bir IT elemanı bulundurmak istemeyen firmalar için uygundur.

Buna şu şekilde farklı örnekler verilebilir;

Hizmetin getirdiği kolaylıklar

Sunucu yönetimi hizmetinden faydalanıyorsanız sunucularınız için endişe etmenize gerek kalmaz. Teknik ekibimiz tarafından 7/24 kontrol altında tutulan sunucular siz kendi işinizle uğraşırken güvenli olarak çalışmaya devam eder. Size katma değer sağlayan bir hizmet olduğundan dolayı getireceği artılar zaman içerisinde daha fazla ortaya çıkacaktır.
Örneğin sunucuzun işletim sistemi çöktü ve yeniden kurulum gerekiyor. Normal şartlar altında yeniden kurulum için alınan ek ücret sizden bu hizmet dahilinde talep edilmez; sunucunuzda gerekli kurulum ve ayarlar yapıldıktan sonra sağlıklı bir biçimde size teslim edilir. Eğer yedekleme hizmetinden de faydalanıyorsanız sunucuzun yedekleri de tekrar yüklenerek site ya da siteleriniz kaldığı yerden yayınına devam eder.
Kim bilir belki de siz yatağınızda rahat rahat uyurken birçok sorun oluşacak ve NARWEB ekibine bıraktığınız sunucu yönetimi ile hiçbir şey hissetmeden bir felaketi atlatmış olacaksınız.