VDS (Virtual Dedicated Server)

VDS Paketleri

NARWEB, VDS hizmetini VPS hizmetinden sonraki aşama olarak sunmaktadır. VPS üzerinde barınamayacak büyüklükteki yapılar veya kendine özel sistemlerin kurulması gereken sunucular için VDS hizmeti en ideal çözümdür. Fiziksel sunucuya alternatif olarak düşünülebilecek ve ödediğiniz ücretin tam karşılığı bir yapıdır.

VDS CPU1
HDD GB50
RAM GB2
Hat Mbit100
Transfer GB500
IP Sayısı2

VDS CPU1
HDD GB100
RAM GB4
Hat Mbit100
Transfer GB1.000
IP Sayısı2

VDS CPU2
HDD GB150
RAM GB8
Hat Mbit100
Transfer GB1.500
IP Sayısı2

VDS CPU2
HDD GB200
RAM GB16
Hat Mbit100
Transfer GB2.000
IP Sayısı2

** Paketteki en uygun fiyatı gösterir.

• NARWEB sunucularının performansını en iyi şekilde yaşayabilmeniz için, VDS Small paketinde RAM ihtiyaçları gereği Windows İşletim Sistemi kurulumu yapılmamaktadır.
VDS CPU: VDS işlemci sayısını belirtir; kullanacağınız sanal sunucunun kaç işlemcili olacağını kendiniz belirleyebilirsiniz. İsteğe göre 1, 2, 4 veya 8 işlemcili bir sunucuya sahip olabilirsiniz. Sanal sunucunuzun performansı işlemci sayısı ile doğru orantılı olarak artacağı için projelerinizde size dedicated sunucuları aratmayan bir güç sağlayacaktır.
• HAT sınırı standart olarak 100 Mbit/sn. olarak belirlenmiştir ve anlık 100 Mbit/sn. hızı kullanabilirsiniz.

Paketlerin Ortak Özellikleri ve Ödeme Seçenekleri

VDS nedir?

"Virtual Dedicated Server" kelimelerinin baş harflerinden oluşan VDS, fiziksel sunucularla aynı özellikteki sanal sunucular anlamını taşımaktadır. Bu sunucu sistemi, fiziksel kaynakları parçalara ayırarak varolan fiziksel kaynaklar üzerinde sanal sunucular oluşturur. VDS yapıdaki sunucular fiziksel sunucular ile tamamen aynı özelliklere sahiptir. İşletim sistemi diğer sunuculardan bağımsız ve kullanıcıya özeldir. Fiziksel sunucularda olduğu gibi VDS sanal sunucularda da yazılım kurulumu konusunda herhangi bir kısıtlama söz konusu değildir.

VPS mi, VDS mi?

NARWEB, VDS hizmetini VPS hizmetinden sonraki aşama olarak sunmaktadır. VPS üzerinde barınamayacak büyüklükteki yapılar, sisteme işletim sisteminin çekirdek seviyesinde müdahale gerektiren durumlar(Kernel seviyesi) veya kendine özel sistemlerin kurulması gereken sunucular için VDS hizmeti en ideal çözümdür. Fiziksel sunucuya alternatif olarak düşünülebilecek ve ödediğiniz ücretin tam karşılığı bir yapıdır.

VDS mi, Dedicated Server mı?

VDS'lerin fiziksel sunuculardan en önemli farkı kaynağı istediğiniz gibi yönetebilmenizdir. Bu fark aynı zamanda VDS sunucuları Dedicated sunuculara karşı üstün kılmaktadır. Örnekleyecek olursak alacağınız VDS sunucunun özellikleri başlangıçta (VDS-Small) 1 adet XEON işlemci ve 1 GB RAM olurken bu kaynakları ileride ihtiyaçlarınız doğrultusunda arttırabilir ya da azaltabilirsiniz. Böylelikle kullanmadığınız atıl durumda bulunan fiziksel kaynaklar için ücret ödememiş olursunuz. Bu esneklik fiziksel sunucularda mümkün olmamaktadır. Ayrıca fiziksel sunucularda herhangi bir kaynak arttırımı veya azaltımı yaklaşık 1 saat kesintiye sebep olurken VDS sunucular için bu kesinti 1 dakika gibi oldukça kısa bir süredir.

VDS kimler için uygundur?

VDS sunucular, kurumsal şirketler için en uygun fiyat/performans oranı ile kendi mail sunucusunu kurabilme, e-ticaret yayını yapabilme, CRM, ERP, yüksek ziyaretçi yoğunluğuna sahip websiteleri yayınlama gibi imkanları sağlamaktadır. Güvenlik konusunda da kullanıcıya fiziksel bir sunucu ile aynı olanakları tanımaktadır. Kurumsal ya da bireysel bütün projeler için NARWEB VDS optimum çözümü sunmaktadır.

Neden NARWEB VDS hizmetini seçmeyeliyim?

VDS yapıdaki sunucular, günümüzde sıkça duyduğumuz cloud (bulut) sunucu yapısının da temelini oluşturmaktadır. VDS'lerin dağıtık yapıdaki bir sunucu çiftliği üzerinde çalıştırılması ile cloud yapı oluşturulmaktadır. NARWEB oluşturmuş olduğu altyapı ile VDS sistemleri sorunsuz ve üstün performans ile çalıştırmaktadır. VDS sunucularımız çoklu fiziksel Intel Xeon işlemcili (24 çekirdek) platformlar üzerinde tamamen yedekli disk (RAID60) yapısı ve limitlendirilmemiş 100 Mbit/s anlık network bağlantısı ile çalışmaktadır. Fiziksel sunucu almadan önce NARWEB'in VDS sunucularını deneyin, farkı göreceksiniz.