VPS Paketleri

NARWEB, VPS'leri Bayi Hosting paketlerinden sonraki seviyeler için kullanılabilecek bir hizmet olarak sunmaktadır. Birden fazla domain barındırılan, Bayi Hosting paketlerindeki özelliklerin yeterli olmadığı durumlarda, Xeon® işlemcili özel performans mankinelerinde oluşturulmuş sanal sunuculara istediğiniz özelliklerde hemen sahip olabilirsiniz.

İşlemci XEON8 x 2.8 GHZ
VPS CPU1
HDD (SSD) GB25
RAM GB1
Burst. RAM GB2
Hat Mbit100
Transfer GB250
IP Sayısı1

İşlemci XEON8 x 2.8 GHZ
VPS CPU1
HDD (SSD) GB50
RAM GB2
Burst. RAM GB4
Hat Mbit100
Transfer GB500
IP Sayısı1

İşlemci XEON8 x 2.8 GHZ
VPS CPU2
HDD (SSD) GB75
RAM GB3
Burst. RAM GB6
Hat Mbit100
Transfer GB750
IP Sayısı1

İşlemci XEON8 x 2.8 GHZ
VPS CPU2
HDD (SSD) GB100
RAM GB4
Burst. RAM GB8
Hat Mbit100
Transfer GB1000
IP Sayısı1

** Paketteki en uygun fiyatı gösterir.

VPS paketlerinde OPENVZ ile kernel tabanlı sanallaştırma yapıldığı için sadece Linux işletim sistemi kurulumu yapılmaktadır.
VPS CPU: VPS işlemci sayısını belirtir; kullanacağınız sanal sunucunun kaç işlemcili olacağını kendiniz belirleyebilirsiniz. İsteğe göre 1-2-4 veya 8 işlemcili bir sunucuya sahip olabilirsiniz. Sanal sunucunuzun performansı işlemci sayısı ile doğru orantılı olarak artacağı için projelerinizde size dedicated sunucuları aratmayan bir güç sağlayacaktır.
• HAT sınırı standart olarak 100 Mbit/sn. olarak belirlenmiştir ve anlık 100 Mbit/sn. hızı kullanabilirsiniz.

Paketlerin Ortak Özellikleri ve Ödeme Seçenekleri

VPS nedir?

"Virtual Private Server" kelimelerinin baş harflerinden oluşan VPS, sunucunun fiziksel kaynakları üzerine kurulan işletim sistemi üzerinde yapılan sanallaştırma işlemidir. Bu sanallaştırma sisteminde sanal sunucular ana sunucuda kurulmuş olan işletim sistemi üzerinde, ana sisteme bağımlı olarak çalışmaktadır. Yazılım konusunda ana sunucudan tam bağımsız değildir; belli oranda kısıtlamalar söz konusudur. Örneğin sunucu Kernel derleme işlemi yapılamamaktadır.

Bu sistemin bir diğer adı da işletim sistemi tabanlı sanallaştırmadır. NARWEB, VPS'leri Bayi Hosting paketlerinden sonraki seviyeler için kullanılabilecek bir hizmet olarak sunmaktadır. Birden fazla domain barındırılan, bayi paketlerindeki özelliklerin yeterli olmadığı durumlarda kullanımına geçilebilecek bir yapıdır. VPS'lerde Bayi Hosting'den farklı olarak sunucu yönetimi sizin elinizdedir. VPS sistemi sınırlamaları dahilinde sunucunuzda istediğiniz yazılımı çalıştırabilir, bağımsız olarak sunucunuzu işletebilirsiniz. VPS hizmeti küçük çapta hosting satışı yapan firmalar veya reklam ajansları için idealdir.